راه حل مبارزه با قرآن سوزی‌ها تمسک به ثقلین است

یکی از رهبران اهل سنت یمن با محکوم کردن اقدام سربازان آمریکایی در توهین به قرآن، تأکید کرد که امت اسلامی تنها با تمسک به ثقلین از تاریکی‌ها نجات خواهد یافت.

"اسامه زید المحطوری" از رهبران اهل سنت یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعاء در خصوص اقدام سربازان آمریکایی مستقر در پادگان بگرام در به آتش کشیدن قرآن کریم گفت: تجاوزات آشکار به مقدسات مسلمانان و در راس آن قرآن کریم، پیامبر (ص) و مسجد الاقصی زاییده امروز نیست بلکه در راستای تجاوزات مستمری است که بیانگر میزان دشمنی شدید علیه اسلام و هم‌چنین ضعف مسلمانان و ذلت آنها به دلیل فریب بزرگی است که یهود و نصاری به کار بردند به گونه‌ای که موجب اطاعت و فرمانبری امت اسلامی از آنها شد و این مساله به کفر خواهد انجامید هم‌چنان که خداوند متعال می‌فرماید:(یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تُطِیعُوا فَرِیقاً مِنَ الَّذِینَ أُوتُوا الْکِتَابَ یَرُدُّوکُمْ بَعْدَ إِیمَانِکُمْ کَافِرِینَ)

وی در پاسخ به این سوال که هدف آمریکایی‌ها از این اقدام چه بوده است، گفت: همه این امور موجب شد تا یهود و نصاری جرات انجام هر کاری را برای ضربه زدن به امت اسلامی در زمینه‌های مختلف، پیدا کنند که از جمله آن همین اقدامات زشت بوده است؛ چرا که امت اسلامی در برابر آنها مغلوب و ذلیل شده است و در عین حال به جای آنکه مورد عنایت خدا قرار گیرد مورد خشم او قرار گرفته است.

المحطوری ادامه داد که امروز امت اسلامی به جای آنکه نماینده دین خود آنطور که شایسته است، باشد، نماینده یهود و نصاری شده است. این رفتارها و اقدامات درحالی است که بیداری ملت‌های عربی و اسلامی و قیام آنها علیه حاکمان جور و مزدوران آمریکا و اسراییل در جریان است اما برخی مسلمانان برای جلب رضایت آمریکا و اسراییل با یکدیگر در رقابتند.

وی درباره وظیفه مسلمانان در قبال این امر بیان کرد: راه حل این مساله برگزاری تظاهرات‌ها و محکوم کردن‌هایی که به زودی شعله‌های آن خاموش خواهد شد و به مرور زمان تاثیر خود را از دست خواهد داد، نیست بلکه راه حل آن همانی است که خداوند در قرآن فرمود: (وَکَیْفَ تَکْفُرُونَ وَأَنْتُمْ تُتْلَى عَلَیْکُمْ آیَاتُ اللَّهِ وَفِیکُمْ رَسُولُهُ ) یعنی راه حل این مساله همان "بازگشت به کتاب خدا" است. آنها می‌دانند که قرآن کریم خود به تنهایی می‌تواند امت واحده قوی را پایه‌گذاری کند و همگان را به سوی پیامبر که دربرگیرنده قرآن است، رهنمون سازد.

وی تاکید کرد: امت اسلامی تنها با تمسک به ثقلین از تاریکی‌ها نجات خواهد یافت همانطور که پیامبر(ص) فرمودند: ( إنی تارک فیکم ما إن تمسکتم به لن تضلوا من بعدی أبدا کتاب الله وعترتی أهل بیتی إن اللطیف الخبیر أنبأنی أنهما لن یفترقا حتى یردا علی الحوض ) از این رو تمسک به ثقلین تنها راه حل نجات امت از تاریکی و از یهود و نصاری است که تنها تحت رهبری اهل بیت و کتاب الله شکست خواهند خورد.

این رهبر اهل سنت یمن گفت: مسلمانان باید از آمریکا و اسراییل که به دنبال عادی کردن سکوت برای مسلمانان در زمان تجاوز به مقدسات اسلامی‌شان هستند، اعلام برائت کنند و بدانند که سکوت در برابر سوزاندن قرآن‌ها از سوی آمریکایی‌ها در افغانستان، مشارکت در جرم آن‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد:‌ آنها باید زیر پرچم ثقلین حرکت کنند. اهل بیت کشتی نجاتی هستند که امت تنها به واسطه آنها از تاریکی‌ها نجات می‌یابد. علاوه بر آن شکست یهود و نصاری تنها به دست آنها امکان‌پذیر خواهد بود و عزت امت اسلامی تنها در سایه آنها بازگردانده خواهد شد و تاریخ آن را ثابت کرده است.

https://khorasan-jonobi.koolebar.ir/node/230

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)